2013. január 25., péntek

Webáruház új funkció: Árfigyelő


A Csinálj Ékszert! webáruházban mostantól figyelemmel kísérheted kedvenc terméke(i)d árának alakulását.

A terméklapon a termékkép felett jobb oldalon található ez az új funkció.


Kattintás után az alábbi oldalon lehet aktiválni a szolgáltatást:


A webáruház azonnal értesít, ha a termék ára elérte, vagy alacsonyabb lett az általad megadott árnál. :)



2013. január 24., csütörtök

Kézműves termékek online értékesítése III. - Számla kiállítása


Végre van adószámunk, elkezdhetjük termékeink értékesítését, ezzel egyidejűleg a számlák kiállítását. -"Na jó-jó, de még sosem csináltam ilyet, hogyan kell?"

Számla kiállítására két mód közül választhatsz:
- Számlatömb
- Hitelesített számlázó program

Számlatömböt nyomtatvány boltban, nyomtatványokat is forgalmazó papír boltban lehet vásárolni. Vásárláskor szükség van a vásárló adóazonosítójára is! A számlatömb sokféle lehet, ha nem vagy benne biztos milyenre lesz szükséged, kérd meg az eladót, mutassa meg milyen fajták vannak.
Ára pár száz forint.

Hitelesített számlázó programot ma már elég könnyű találni, nagy belőle a kínálat. Lehet vásárolni programot offline használatra, de lehet bérelni is offline vagy online használatra. Ára ennek megfelelően 1000 forint/hótól több 10000 forintig terjedhet, igényeinktől függően.

Online értékesítésnél az esetek nagy százalékában postaköltség is felmerül, hacsak nem ingyenes postaköltséggel árusítjuk termékeinket. A számlán a postaköltséget is fel kell tüntetni. (Áfakör esetén a postaköltség akkor is áfatartalmas lesz, ha egyébként ÁFA mentes a szolgáltatás (levél), ilyenkor felveszi a termékek ÁFA tartalmát. Aki alanyi adó mentes, azt nem érinti ez a probléma.)

A számla kötelező adattartalma itt megtalálható. (A cég termékeiről nincs saját tapasztalatom, de naprakészen összegyűjtötték a tudnivalókat.)


A fenti példán ÁFÁ-s számla látható, alanyi adómentesség esetén a számlán fel kell tüntetni az alanyi adómentességet.

Bár a VTSZ (a termék vámtarifaszáma) feltüntetése nem kötelező, de ha szükséged lenne rá, az alábbi oldalon lehet kikeresni:

Fogjunk össze és változtassunk a kézműves termékek megítélésén!


2013. január 20., vasárnap

Feliratkozás blogokra




Egy ideje a blogokról eltűnt a google fiókkal való feliratkozás lehetősége. Bár a modul sok helyen kint van, de sem a feliratkozási lehetőség, sem az olvasók listája nem jelenik meg.

Akinek van Google fiókja (kinek nincs? :D ), az egyszerűen feliratkozhat blogokra a Google Reader segítségével.

A jobb felső részben lévő piros FELIRATKOZÁS gombra kattintva lehet a webhely címét megadni.
A Hírcsatornák menüpontban olvashatjuk az új bejegyzéseket, szűrhetünk oldalakra. Az egyes bejegyzéseket megjelölhetjük, ha valamiért fontosnak találjuk, illetve címkékkel rendszerezhetjük. Választhatunk Részletes nézet (a teljes bejegyzéseket látjuk) vagy lista nézet (a bejegyzések listában jelennek meg, mint a levelek a Gmail-ben) között.

Kinek lehet ez hasznos?
Aki Google fiókot használ, annak ideális hiszen nem kell egy külön feed olvasóba belépni, ha kíváncsi a kedvenc blogjai történéseire.
Aki így is rengeteg e-mail-t kap, és nem szeretné újabb levelekkel terhelni a postafiókját.
Aki szereti a Google szolgáltatásait.




2013. január 18., péntek

Kedvenc kiadóm







Kézműveseknek igazi kincsesbánya az oldal. A felső menüsorban választhatunk a technikák közül, így külön csoportosítva válogathatunk a könyvek, DVD-k, Magazinok között. A legtöbb kiadványnak van "e" formátuma, azaz digitálisan is letölthető, olcsóbban mint az eredeti, fizikai kiadvány. Minden hónapban vannak akciók, amikor igazán baráti áron lehet hozzájutni termékeknek. (Pl. Lapidary Journal e-magazin 3 USD áron!)
Érdemes feliratkozni hírlevelekre (technikánként lehet), így értesítést kapsz az akciókról, ingyenes e-book-okat tölthetsz le, hasznos kézműves tippeket kapsz, inspirációhoz juthatsz.

2013. január 16., szerda

Kézműves termékek árképzése


Örök, állandóan visszatérő téma, ebből is látszik milyen fontos. Mivel már sokan, sok mindent leírtak erről a témáról, nem szeretném őket ismételni, inkább összegyűjtöttem pár ezzel kapcsolatos írást. A lista természetesen nem teljes, a sorrend is véletlenszerű. :) Ha ismersz olyan oldalt ahol szintén hasznos információk találhatóak a témában, netalántán te is írtál róla, megjegyzésbe linkeld be a bejegyzést!

(forrás: Pinterest.com)


Árképzés 1
Árképzés 2
Árképzés 3
Árképzés 4

Utóiratként pedig egy megfontolandó idézet. Ne az árát, az értékét határozd meg!


Fogjunk össze és változtassunk a kézműves termékek megítélésén!

2013. január 15., kedd

Kézműves termékek online értékesítése II. - Frissítve



Előző bejegyzésemben adtam pár tippet hol értékesíthetitek alkotásaitokat. Azonban nem szabad megfeledkezni róla, hogy ez bizony kereskedelmi tevékenység, így szigorú szabályok vonatkoznak rá. Mivel a termékeket saját magad készíted, így nem vonatkozik rá az ingóságok eladására éppen érvényben lévő adómentesség.

Tevékenységedet több formában is legalizálhatod.
-7-es adószámú magánszemély (Figyelem! az adószám nem azonos az adóazonosítóval amivel minden magyar állampolgár rendelkezik)
-egyéni vállalkozó
-cég

Ha csak kézműves termékeket szeretnél árulni jó megoldás lehet számodra a 7-es adószám. Az ezzel kapcsolatos tudnivalókban segítségedre lehet:


Vállalkozás, cég esetén érdeklődhetsz a helyi jegyzőnél, NAV irodában az érvényes szabályokról. Mindenféleképpen szükséged lesz egy netes kereskedelemben jártas könyvelőre.

A számodra megfelelő TEÁOR számokat az alábbi oldalon keresheted ki.  Vigyázz, van amelyik képesítéshez között, ezekről a helyi jegyző tud felvilágosítást adni számodra.


FRISSÍTÉS:
A NAV adószakmai szóvivője szerint 600.000,-Ft-os éves bevétel szintig idén (2013) nem kell bevallani a kézműves termékek árusításából származó összeget. Hogy ebbe online értékesítés esetén beleszámítják-e bevételként a postaköltséget is, arról nem szól a fáma, de én arra tippelnék, hogy igen.

(forrás)

Bár a fentieket egy szóvivő mondta, a SZJA törvény annyira bonyolult és sokféleképpen értelmezhető, én továbbra is azon az állásponton vagyok, érdemesebb a fentebb már leírt megoldásokat választani. :)

Fogjunk össze és változtassunk a kézműves termékek megítélésén!

2013. január 14., hétfő

Kézműves termékek online értékesítése


A kézműveskedést először mindenki a saját örömére végzi, majd a rokonokat, barátokat lepi meg az elkészült munkákkal. Később, ahogy nagyobb gyakorlata lesz az adott technikában, egyre bonyolultabb, kifinomultabb alkotások születhetnek. Ilyenkor vetődik fel, hogy akár forintosítani is lehetne a befektetett alapanyagot, időt, energiát. De mégis hol? Ime néhány hazai és külföldi oldal termékeid értékesítésére.

Magyar:


Külföldi:
Legnagyobb nemzetközi online kézműves portál. A listázási díj 0.2 USD (4 hónapra), az eladási jutalék 3.5%.
Nagy közösségi élettel, ha sikeres szeretnél lenni csatlakozz csoportokhoz, készíts Treasury-ket, válaszd meg jól a kulcsszavakat, készíts vonzó képeket.
Rengeteg kiegészítő szolgáltatás.
Art Fire
Nagy nemzetközi online piactér. Nincs listázási díj és eladási díj, helyette havi 12.95 USD-ért korlátlan számú terméket tölthetsz fel, termékenként 10 képpel!
Csakúgy mint az Etsy-n, rengeteg kiegészítő szolgáltatást biztosítanak ingyenesen.
A legújabb online nemzetközi kézműves portál. Listázási, feltöltési, boltnyitási díj nincs, egyedülállóan alacsony, mindössze 2%-os eladási jutalék van. Etsy-s termékeidet pár kattintással áttöltheted (http://help.goodsmiths.com/customer/portal/articles/330050-using-the-listing-import-tool)
DAWanda
Német, angol és francia platformú kézműves portál. (Az angolt linkeltem). Listázási díj csak a német oldalon van, eladási jutalék egységesen 5%. (A német platformon több elérhető lehetőség van, ezért a különbség.)  A termékleírásnak olyan nyelven kell íródnia, amilyen platformra feltöltöd. Tehát a német platformon nem árusíthatsz angol leírással!
Akárcsak az Etsyn, lehetőség van kuponozásra.
A felhasználók kívánságlistákat hozhatnak létre, amit egyszerűen megoszthatnak a közösségi portálokon.
Válogatások is készíthetőek, a funkció neve Pinboard (Meskán Szemezgető, Etsyn Treasury)
Ezt az oldalt azoknak ajánlom, akik már felépítették a saját márkájukat. 
Havi díjuk van, ami a feltöltött termékek számától függ (0-29.99 USD/hónap). Tulajdonképpen egy közösségi webáruházat lehet bérelni.
5 USD havidíjért bármennyi terméket feltölthetsz, semmilyen plusz költség nincs.
Online webáruházat bérelhetsz havi 19-49 Euroért. A webáruházak testre szabhatóak, szinte minden funkcióval amit alapvetően egy webáruháztól elvár az ember.

Fogjunk össze és változtassunk a kézműves termékek megítélésén!


2013. január 13., vasárnap

GIMP



Ha szereted a kihívásokat, nyitott vagy az újdonságokra, szeretsz kísérletezni, de nem szeretnél vagyonokat költeni (vagy illegálisan letölteni) egy profi képszerkesztő programra, akkor tökéletes megoldás számodra a GIMP.

A GIMP (GNU Image Manipulation Program) egy bittérképes képszerkesztő program. Támogatja a rétegek kezelését, átlátszóságot. Van némi vektorgrafikus támogatás is benne. A projektet 1995-ben Spencer Kimball és Peter Mattis kezdte, jelenleg önkéntesek csoportja tartja karban és fejleszti. Szabadon felhasználható a GPL licenc alatt. (forrás: Wikipedia)

Teljesen ingyenes program, ami magyar nyelven is elérhető (súgó sajnos nincs magyar).
Letölthető innen.

Nagyon sok ingyenes tutorial, leírás található hozzá a neten, pár ízelítő:
Gimpraffe
Digiretus
primandras

2013. január 12., szombat

Képszerkesztés majommal



Van egy rajzfilm a sárga kalapos férfiról és az ő hihetetlen kíváncsi, emiatt folyton bajba kerülő, de azt mindig szerencsésen megúszó majmáról. Kedves mese szerethető figurákkal. 

A PicMonkey-t elsősorban azért próbáltam ki, mert ennek az online képszerkesztő programnak a logója nagyon hasonlít a fentebb említett kis majomra, George-ra. Nem hiába, a képszerkesztő nagyon kedves (már ha egy program lehet kedves), könnyen kezelhető és látványos eredményeket érhetünk el vele. Egyetlen hátránya van, rettentő időrabló ha az ember csak úgy elkezd játszani vele. :)

Ajánlom ezt a programot azoknak, akik félnek egy bonyolult program kezelésétől, elriasztja őket a rengeteg menü és ikon. Szeretnének előre definiált effekteket is alkalmazni. Mindezt úgy, hogy ne kelljen semmit a számítógépre telepíteni.
A program nagyon felhasználóbarát, minden olyan képmanipuláció elvégezhető vele, amivel az eladásra szánt ékszerekről készült képeket még szebbé, vevőcsalogatóbbá tehetjük.



Ilyen volt:



Ilyen lett:


2013. január 11., péntek

Díj



Többször ajánlottak fel számomra díjat bloggerek. Ezek általában kreativitással kapcsolatos díjak voltak, amiknek igazából nem sok értelmét látom, de ez csak az én saját véleményem, így azok mások számára jelentett értékéből nem von le semmit.
Most viszont egy olyan díjat adományozok saját magamnak, amit én alapítottam, egyszer adható és tiszta lelkiismerettel elfogadhatom. Ez pedig nem más, mint:

A világ legrosszabb bloggere díj!

Ezt kétségtelenül megnyertem...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...